.
lvru

Kas ir dzirdes aparāts?

Dzirdes aparāts ir elektroniska palīgierīce, kura parasti tiek nēsāta aiz auss vai auss kanālā. Dzirdes aparāts sastāv no mikrofona, skaļruņa un pastiprinātāja-mikročipa, kura barošanas avots ir maza baterija.

Pateicoties pēdējiem sasniegumiem ciparu tehnoloģijās un mūsdienu elektronikas jomā, mūsdienu dzirdes aparāti ir tik mazi, ka tie ir praktiski nepamanāmi auss kanālā. Neskatoties uz mūsdienu dzirdes aparātu nelielu izmēru, saglabājas augsta skaņas atveidošanas kvalitāte, kura ir pielīdzināma CD skaņai.

Dzirdes aparāts nevar atjaunot normālu dzirdi. Tomēr tas sniegs lietotājam būtisku labumu, pārvarot galvenos šķēršļus, saistītos ar dzirdes traucējumiem. Viena no galvenajām dzirdes aparātu lietotāju problēmām – traucējošie fona trokšņi. Mūsdienu dzirdes aparātu mikročipi efektīvi samazina fona trokšņus un izdala runu, automātiski un plūstoši regulējot dzirdes aparāta pastiprinājumu.

Mīti par dzirdes aparātiem

Joprojām pastāv daudz aizspriedumu, saistīto ar dzirdes aparātiem. Daudzi līdz šīm brīdim domā, ka:

  • dzirdes aparāti ir lieli un neērti;
  • dzirdes aparāti pastāvīgi svilpo;
  • dzirdes aparātu regulēšanai nepieciešama tikpat liela pults kā TV;
  • dzirdes aparātus ir grūti lietot un kopt.

Par laimi tā nav taisnība.

     
Vismazākie dzirdes aparāti mūsdienu tirgū ir nedaudz lielāki par kafiju pupiņu. Turklāt dzirdes aparātu svilpošanas problēmas vairākumā gadījumu ir atrisināmas. Lielākā mūsdienu dzirdes aparātu daļa darbojas automātiski, bez regulēšanas, un tiek iestatīta saskaņā ar lietotāju individuālām vajadzībām. Tādēļ tos ir ļoti vienkārši lietot. Auss ieliktņa kopšana arī ir ļoti vienkārša – iegādājoties dzirdes aparātu, tiek piegādāti nepieciešamie palīginstrumenti.