.
lvru

Kā pierast pie dzirdes aparāta

Kļūt par dzirdes aparāta lietotāju ir liels izaicinājums, tāpēc ir svarīgi veltīt pietiekoši daudz laika, lai pierastu pie jaunām skaņām. Lielākā daļā mūsdienu dzirdes aparātos ir iebūvētas daudzas opcijas, lai palīdzētu kompensēt gandrīz jebkuru dzirdes zudumu. Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, ir iespējams nodrošināt  skaidru, samērā dabisku un komfortablu skaņas atveidošanu. Lai to sasniegtu, lietotājam ir jāizmēģina un jāpierod pie dzirdes aparāta, tātad, jānēsā dzirdes aparāts pēc iespējas ilgāk un vairāk.

Atcerieties:

  • neagresīva vide: ir labāk pierast pie dzirdes aparātiem pakāpeniski un sākumā nēsāt tos 2-3 stundas situācijās, kur ir maz cilvēku un ne pārāk daudz trokšņu. Pakāpeniski varēsiet nēsāt dzirdes aparātus aizvien ilgāku laika periodu un trokšņainākās vidēs.
  • atkārtotā programmēšana: ja pēc dažu nedēļu izmantošanas dzirdes aparāta skaņa liekas nedabiska vai pārāk skaļa, ir nepieciešama otrreizēja programmēšana. Iespējams, dzirdes aparāts pastiprina neīsto frekvenci (augstus vai zemus toņus).
  • savu vēlmju precizēšana:  pierakstiet visas situācijas, kad neesiet apmierināts ar dzirdes aparāta sniegumu. Mēģiniet aprakstīt savu pieredzi tik detalizēti, lai dzirdes aparātu speciālists spētu optimizēt Jūsu dzirdes aparāta sniegumu. Izvairieties no frāzēm „mans dzirdes aparāts skan kaut kā ne tā”.
  • pierast pie sajūtas, ka kaut kas ir ausī: Ir pilnīgi normāli just spiedienu un nelielu berzi ausī pirmajās lietošanas dienās. Ja šīs izjūtas nepazūd pēc nedēļas, ieliktnis/iekšauss dzirdes aparāts nav pareizi pielāgots ausij. Retos gadījumos var parādīties niezoša vai degoša sajūta ausī, kā arī var parādīties alerģiska reakcija. Ja tā nepazūd dažu nedēļu laikā, ir jākonsultējas ar otorinolaringologu.
  • precīza pozicionēšana: Ir svarīgi lai auss ieliktnis vai iekšauss dzirdes aparāts būtu novietots nekustīgi auss kanālā. Citādi dzirdes aparāti nedarbosies optimāli vai var parādīties svilpošana. Ja auss ieliktnis/dzirdes aparāts ir vaļīgi izvietots ausī, sazinieties ar savu dzirdes aparātu speciālistu.
  • savas balss uztvere: kad cilvēkam pirmo reizi tiek pielāgoti dzirdes aparāti, viņa paša balss sākotnēji var likties neparasta. Tas pāriet pēc neilga laika. Ja tomēr atšķirības paliek, iespējams, ka vajadzīga dzirdes aparāta pielāgošana. Sākotnēji var būt grūti noteikt, cik klusa vai skaļa ir lietotāja balss. Būtu labi, ja Jūsu ģimene un tuvinieki tajā palīdzētu Jums.